JÓGA NEJEN NA PRÁZDNINY -  3 VIDEA

 

jóga pro děti s Kristy
 • Potřebujete inspiraci na letní tábor, příměstský tábor, nebo podobnou akci? 
 • Hledáte náplň na prázdniny, nebo jiný volný čas vašich dětí?
 • Chtěli byste si zkusit s dětmi pár jógových pozic, ale zatím vůbec nevíte, jak na to? 
 • Jste jógou nepolíbení, ale přitahuje vás a chtěli byste se o ní něco dovědět?
 • Baví vás kostýmy a rekvizity?  

Když jsem začínala v 15 letech s dětmi pracovat, neměla jsem vůbec žádné zkušenosti. Netušila jsem, jak pro ně přichystat program tak, aby je bavil a ještě se u toho zábavnou formou něco naučily. Moje první zkušenosti jsem získala při vedení skautské družiny a na letních táborech. Na těch jsem jako vedoucí s dětmi prožívala letní zážitky 10 let. 

Po letech práce s dětmi můžu říct, že už vím, jak na přípravu aktivit pro děti: 

 • vím, jak děti během chviličky zklidnit
 • cvičíme zábavné a hravé jógové pozice s příběhy, které dětem slouží k rozvoji nejen těla, ale i duše
 • tvořím příběhy ke cvičení, vymýšlím nové pomůcky využitelné v dětské józe
 • přišla jsem na úžasný postup pro nácvik relaxace s dětmi
 • vymýšlím pro děti relaxační hry; k relaxaci dětem vyprávím vlastní relaxační pohádky (děti se učí spolupracovat a odpočívat)
 • po cvičení si děti vybarvují mnou nakreslené mandaly, nebo si je vezmou domů (pomáhají ke ztišení a soustředění)
Jóga pro děti s Kristy

 

Dneska si bez dlouhých příprav užívám s dětmi ve školce, v jógových lekcích a na pobytech pro rodiny s dětmi skvělou atmosféru. Ale ke všem těm zkušenostem vedla klikatá cesta přes zkoušení a chyby. Učila jsem se dětskou jógu při vedení velkého množství jógových kroužků, při působení na 1. stupni ZŠ, i jako učitelka v MŠ. Hodně zkušeností s tvořením příběhů a natáčením jsem získala při moderování 1. série pořadu Jogínci pro Českou televizi Déčko. 

Miluju děti a jógu, obojí je moje srdcová záležitost. Proto jsem od roku 2004 procvičila tuhle cestu i za vás. Vystudovala jsem střední a vysokou pedagogickou školu. Dětem jsem se začala věnovat už v 15 letech při vedení skautské družiny a jako vedoucí na letních táborech. Moje zkušenosti předávám dál v seminářích dětské jógy pro lektory a učitele

Skvělá zpráva je, že vy nemusíte jít tu dlouhou cestu hledání a slepých uliček. Můžete se inspirovat v cvičebních sestavách, které si pustíte a hned s dětmi cvičíte. 

 

NATOČILA JSEM S DĚTMI 3 VIDEA

S (NEJEN) PRÁZDNINOVÝMI SESTAVAMI 

Co vám koupení videí přinese? 

 • 1
  3 hotové jógové sestavy pro děti, které můžete cvičit na jakémkoliv místě
 • 2
  naučíte se celkem 13 jógových pozic přizpůsobených dětem (jsou v nich přidané zvuky a pohyb do prostoru)
 • 3
  videa si můžete pustit a rovnou s dětmi cvičit, nemusíte si nic složitě chystat a vymýšlet
 • 4
  skvěle procvičené a prodýchané tělo nejen dětí, ale i vaše
 • 5
  zklidněné a krásně zabavené děti zdravým pohybem
 • 6
  pozice ze sestav využijete i při dalším cvičení, dají se libovolně kombinovat a tvořit nové sestavy a příběhy

Je nádherný pocit rozumět dětem a vědět, že mám pro ně nachystaný skvělý program. Po cvičení s dětmi se cítím úžasně ve svém těle, protože cvičím s nimi. Taky se noříme do duše. Povídáme si o tom, co prožíváme, jak se cítíme a co nám je příjemné. 

Tato videa najdete v členské sekci:  

JÓGOVÁ SESTAVA PIRÁTI

jóga s kristy

délka: 21minut

naučíte se pozice: 

 

bojovník

dechové cvičení Vlnky

loďka

rozhlížení po palubě

želva

 

relaxace: hra Vzkaz v lahvi

JÓGOVÁ SESTAVA CESTOVATELÉ

jóga pro děti

délka: 21minut

 

naučíte se pozice:

dechové cvičení vláček

veslování

velbloud

kůň

 

relaxace: hra Na lodi

 

JÓGOVÁ SESTAVA INDIÁNI

Jóga pro děti s Kristy

délka: 16minut

 

naučíte se pozice: 

zářící hvězda

dechové cvičení - sluníčkové dýchání

sova

vlk

 

relaxace: Hlazení peříčkem 

 

Kde všude můžete cvičení z videí použít? 

 • doma se svými dětmi 
 • s dětmi v parku, na zahradě, v lese
 • na táboře, na příměstském táboře
 • v kroužku
 • ve škole jako pohybovou chvilku nebo při hodině tělocviku
 • ve školce kdykoliv během dne

 

Tato 3 videa slouží jako \"ochutnávka\" dětské jógy. Když si nejste jistí, jestli vás a vaše děti bude cvičení bavit, je pro vás koupení 3 sestav ideální. Všechno si můžete vyzkoušet a když vás cvičení chytne, můžete se třeba začít učit další pozice a relaxační hry. 

K videím budete mít PŘÍSTUP NAPOŘÁD, takže se můžete kdykoli k sestavám vracet. Po zaplacení získáte přístup do členské sekce a hned můžete videa pustit a začít cvičit. Budete mít pohodové, klidnější, usměvavé děti.

Ásany (jógové pozice), které ve videích uvidíte, jsou vyzkoušeny mnou osobně několik let s dětmi a taky stovkami paní učitelek z MŠ a ZŠ, které prošly mými kurzy (např. v Olomouci, Přerově, Jeseníku, Ústí nad Orlicí, Pardubicích, Hradci Králové a v dalších městech). Tyto semináře vedu od roku 2013. Mám skvělé ohlasy od účastnic, že cvičení děti baví a je skvěle použitelné. K mé velké radosti se paní učitelky na kurzy vrací, aby načerpaly další vědomosti. 

Jaká je cena 3 videí JÓGA NEJEN NA PRÁZDNINY? 

Cena je 390 Kč. 

 

 

Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá. Pokud do 14 dnů zjistíte, že vy a vaše děti nejste s Jógou nejen na prázdniny spokojení, napište mi, co konkrétně se vám nelíbí a já vám vrátím cenu kurzu v plné výši.

 

Možná vás teď napadly nějaké otázky: 

Pro jak staré děti je cvičení určené? 

Já cvičím jógu s dětmi většinou od 4 let. To už jsou děti zvyklé být chvíli bez maminky (tedy pokud necvičíte se svými dětmi doma) a vydrží být při cvičení v klidu. Některé děti jsou připravené už okolo 3 let. Hodně to záleží na individuálním vývoji dítěte. Takhle pojaté cvičení nabízím dětem ještě v 1. - 2. třídě, potom je lepší ho trošku přizpůsobit vyššímu věku dětí. Páťákům už by se asi moc nechtělo do zvuků a dalších přidaných věcí. Ale pokud jste učitelka vyššího ročníku, můžete si cvičení přizpůsobit. Vždycky v ásaně (pozici) najdete základ v klasické poloze a přidané aktivity prostě vypustíte, podle toho, jak to vaše děti bude bavit. 

Cvičební sestavy o indiánech, pirátech a cestovatelích můžou skvěle využít i vedoucí na letních táborech a lektoři ve volnočasových kroužcích. 

Nemůžu dětem některým cvičením nějak ublížit? 

Malé děti mají narozdíl od dospělých ještě nepotlačený cit pro své tělo. Když je nějaký cvik bolí nebo jim nedělá dobře, prostě přestanou cvičit, nebo si cvik přizpůsobí. A to přesně je i jeden z jógových principů. Jóga nás učí být ohleduplní ke svému tělu a cvičit \"tak, jak nám tělo dovolí.\" Takže když nebudete děti k ničemu nutit proti jejich vůli, mělo by být všechno v pořádku. Pokud mají děti nějaké větší zdravotní omezení, poraďte se s lékařem. 

Nikdy jsem jógu necvičil/a. Zvládnu to s dětmi? 

Ano, zvládnete. Tato 3 videa jsem natočila jako takovou malou ochutnávku jógy s dětmi. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti, abyste cvičení s dětmi podle videa zvládli. A pokud vás a vaše děti jóga nadchne, můžete se dál v téhle oblasti učit a poznávat nové pozice, relaxační hry a sestavy pozic (třeba v tomhle online kurzu Kouzlení s dětskou jógou, nebo i na některém semináři \"na živo.\")

Není úplně nutné být předem jogín/ka, než začnete s dětmi cvičit. Klidně se do toho pusťte a hlouběji do cvičení se můžete ponořit postupně. Jedno doporučení, pokud vás jóga chytne a budete hledat lekci jógy pro dospělé, nedejte se odradit tím, že vám lektor nebo styl jógy \"nesedne.\" Existuje mnoho různých jógových přístupů a lektorů a ne každému hned všechno sedí. Takže, kdo hledá, najde :). 

Co když si s něčím nebudu vědět rady? 

Jsem vám k dispozici na emailu:  kristy@jogaskristy.cz. Velmi ráda vám odpovím na vaše dotazy. V případě nutnosti mi můžete i zavolat. Číslo najdete na webu v kontaktech. 

 

NAPADLY VÁS NĚJAKÉ DALŠÍ OTÁZKY? POTŘEBUJETE SI NĚCO VYJASNIT? PTEJTE SE: kristy@jogaskristy.cz

 

Velmi ráda se stanu průvodkyní po vaší jógové cestě. Takže, pojďte vstoupit do kouzelného a hravého světa dětské jógy. Zaplatit můžete převodem. Vstupy do členské sekce vám pošlu emailem hned, jak se platba objeví na mém účtu.