Vás zve do online kurzu

JÓGA PRO MAMI A MIMI

 • Chcete cvičit jógu a máte malé miminko?
 • Nemůžete najít hodinu času (popravdě, ani 20 minut) jen pro sebe na cvičení?
 • Toužíte po chvíli odpočinku od kolotoče kolem miminka a domácnosti?

Naprosto vám rozumím! 

Jmenuji se Kristýna Roller a zaměřuji se na cvičení jógy s dětmi. Po narození mé holčičky Lili jsem hledala, jak si dál užívat mou milovanou jógu.

Ale mít hodinu jen pro sebe bylo jako ze světa sci-fi, prostě nemožné. Tak jsem začala cvičit jógu s ní. Chvíli cvičím já a chvíli jóguje dcera, střídáme se ve cvičení a zároveň spolu trávíme krásný čas.

Protože jóga pro miminka je v Čechách zatím „v plenkách“, rozhodla jsem se ve spolupráci s lektorkou Jitkou Balášovou natočit pro vás a vaše miminka online kurz JÓGA PRO MAMI A MIMI.

Naučíme vás, jak cvičit jógu společně s miminkem. Děťátko čekají pohyby přesně pro jeho věk, maminky si posílí pánevní dno a svaly, které zatěžují při nošení a péči o dítě.

Proč vůbec cvičit s tak malým miminkem? Co přinese jóga vám a vašemu děťátku?

Společně vědomě a aktivně trávený čas je pro váš vztah s miminkem velmi důležitý. Společným cvičením jógy nejen posílíte vzájemný vztah, ale získáte i tyto benefity: 

LEPŠÍ SPÁNEK MIMINKA

Pohyb podporuje u děťátka lepší a vyrovnanější nálady a chování.

DOBRÉ
TRÁVENÍ 

Cvičení stimuluje trávení a je prevencí proti kolikám.

PROTAŽENÍ
A POSÍLENÍ

Cvičením miminko protáhne a posílí tělíčko a nervový systém.

PODPORA
VÝVOJE

Pohybem podpoříte psychomotorický vývoj vašeho děťátka.

POSÍLENÍ
VZTAHU

Pravidelným cvičením posílíte vazby mezi sebou a děťátkem a podpoříte rozvoj vzájemné komunikace.

JISTOTA
A SEBEVĚDOMÍ

Cvičení vám dodá sebevědomí a  jistotu v péči o mimi.

RELAXACE
A ODPOČINEK

Dopřejte sama sobě chvilku odpočinku a relaxace při náročné péči o děťátko.

NALADĚNÍ SE
NA TĚLO

Cvičením se vědomé naladíte na své tělo a jeho potřeby. 

POSÍLENÍ A PROTAŽENÍ

Pomocí tohoto cvičení posílíte pánevní dno po porodu. Ale také paže, střed těla a protáhnete si záda a svaly ramen, které jsou zatěžovány při nošení a péči o vaše děťátko.

Společně strávené vědomé chvíle jsou skvělým základem pro váš vztah.

Když se narodila moje malá Lili, “náhodou” jsem se v Brně setkala s lektorkou Jitkou, která jako jedna z mála v Čechách vede jógu pro maminky a miminka.

Tak mě to nadchlo, že jsem jezdila tři měsíce každý týden z Olomouce do Brna s půlroční dcerkou kvůli hodinové jógové lekci. Cestovaly jsme tramvajemi, vlaky a autobusy (často nás zastihly výluky).

Cvičení pro mami a mimi mě tak okouzlilo, že jsem zatoužila ho dostat k co největšímu počtu maminek a jejich pokladů. 

A tak vznikl online kurz

JÓGA PRO MAMI A MIMI

Díky tomu vy teď už nemusíte složitě cestovat na živé lekce. Můžete si zacvičit v klidu vašeho domova, v čase, který bude nejvíc vyhovovat miminku i vám.

Co vás v kurzu
Jóga pro mami a mimi čeká?

 • 8 videí s ukázkovými lekcemi
  Nasajete atmosféru z vedených lekcí. V lekcích jsou obsaženy i teoretické informace o vývoji miminka, o vhodném držení, nošení, atd.
 • 5 videí pro přímé pouštění ke cvičení s miminkem
  Bude cvičit hlavně vaše děťátko pod vaším laskavým vedením.

  Vše přehledně rozděleno podle věku miminka (cvičení od 6 týdnů, od 3 měsíců, od 6 měsíců, od 10 měsíců).
 • 9 videí se cvičením pro maminky
  Budete cvičit vy a to buď sama a nebo v přítomnosti vašeho miminka, když bude klidné a spokojené. Najdete zde cviky na pánevní dno, posílení středu těla nebo paží.
 • Rady a doporučení
  Doporučení, jak co nejefektivněji s kurzem pracovat, abyste si vy i miminko krásně zacvičili.

Podívejte se na ukázkovou lekci:

Kdo vás bude v online kurzu
Jóga pro mami a mimi provázet?

KRISTY ROLLER

Miluju děti, jógu a duchovní objevování. Provázím děti jógovým světem od roku 2004. Vedla jsem jógové kroužky pro děti 3-10 let. Natočila jsem první sérii pořadu Jogínci pro ČT Déčko. Jako učitelka v mateřské školce jsem dětem předávala jógu sedm let.

Po narození dcery Lili jsem se ponořila do jógy pro maminky a miminka. Po absolvování kurzu u Jitky Balášové jsem začala vést společně s dcerou lekce pro maminky a mimi v Olomouci.

JITKA BALÁŠOVÁ

Jóga mě provází už dlouhou řádku let, postupně se stává čím dál zřetelnější životní cestou. V roce 2011 jsem čekala svého prvního syna a začala jsem se věnovat těhotenské józe, potom společně józe s miminky.

Když bylo Jonatánovi půl roku, vydali jsme se na výlet do Londýna, kde jsem absolvovala lektorský kurz baby yogy u organizace Birthlight. Postupně k nám přišly další dvě děti, s nimi i další zkušenosti a vzdělávání v oblasti jógy s miminky, vývojových pohybů, psychologie porodu a psychologie malých dětí.

V Brně vedu dvě malá studia - Jógamatka a Jako doma, provozuji soukromou psychoterapeutickou praxi. V roce 2019 se chystám organizovat kurz pro lektory jógy s miminky s americkou učitelkou a terapeutkou Ellyne Skove - těším se, že bude v ČR více nadšených lektorů a více rodin, které budou moci čerpat z jógy s miminky radost!

Nemusíte jezdit na lektorský kurz do Londýna, aby si vaše miminko zacvičilo. Jitka vám ve videích předá svoje sedmileté zkušenosti cvičení jógy s miminky. 

Kristy do kurzu vložila své dvanáctileté učitelské zkušenosti s předáváním informací.

Navíc jsou nachystaná videa se speciálními cviky pro maminky, aby se po porodu „dostaly do formy.“ 

V kurzu vám společně předáme to nejlepší, co jsme se za léta cvičení s dětmi naučily. 

Vy už si jen pustíte videa v pohodlí domova a můžete začít cvičit se svým miminkem.

K online kurzu
vám dám ještě tyto dárky

DÁREK #1

Meditace Setkání s vnitřním dítětem

Při celodenní péči o dítě je jednoduché zapomenout na sebe. Navíc mateřství může otevřít nejrůznější témata, která byla roky hluboko ukrytá. Tato meditace vás provede k podstatě. Každý v sobě máme ukryto „vnitřní dítě“. Tu část osobnosti, která vznikla, když jsme byli dětmi.

Jako děti jsme žili v přítomnosti. Uměli jsme se čistě a nádherně radovat. Věděli jsme, po čem toužíme, co chceme tvořit, co nám dělá radost.  To všechno nás učí i naše děti - miminka. Mateřství nám může otevřít naše nevyřešené bolesti, traumata, nedosycené části naší duše. Prací s vnitřním dítětem můžeme tyto bolesti zpracovat, poléčit. Můžeme nalézt radost, spokojenost, zábavu.

Doporučuji meditaci (relaxaci, imaginaci) si pouštět opakovaně. Nemusíte se vůbec bát slova meditace. Jen se najděte chvíli klidu (klidně i při uspávání miminka), pohodlně se položte nebo posaďte a nechte se vést hlasem. 

Meditaci prodávám samostatně za 300 Kč.
V kurzu Jóga pro mami a mimi ji máte jako bonus, zdarma.

O meditaci mluvím v tomto videu

DÁREK #2

Básničky a písničky z kurzu 

Básničky a písničky z kurzu v textové podobě, můžete si je vytisknout pro lepší zapamatování.

A teď už vás určitě
zajímá cena 🙂

Cena online kurzu

JÓGA PRO MAMI A MIMI 

s oběma dárky je

1 700 Kč.

Podobně, jako když byste chodili 3 měsíce do kurzu na živé lekce. Vy však využijete cviky mnohem déle, než jen 3 měsíce. Cvičení je využitelné do 18 měsíců věku děťátka, některá cvičení až do tří let.

Jak bude
kurz probíhat

 • Po zaplacení kurzu dostanete přístupové údaje do členské sekce. Můžete si potom nastavit vlastní heslo. Budete mít přístup ke všem videím naráz.
 • Můžete si tedy vybrat cvičení podle věku vašeho miminka. Kurz “roste” s vaším děťátkem. Jak se mění jeho potřeby, zvládá složitější a víc dynamičtější cvičení, přejdete jednoduše do další sekce se cviky pro starší děti.
 • Přístupy vám zůstanou napořád, takže se k videím můžete vracet a pouštět si je při cvičení. 

Možná vás
napadají otázky...

Je kurz pro mě, i když jsem jógou úplně nepolíbená?

Ano, videa jsou přehledná, názorná, snadno zvládnete základní cvičení. Zařadili jsme i dechová cvičení, která se naučí i začátečníci. Videa se cviky pro miminka si můžete pustit dopředu a nastudovat si pohyby, které budete cvičit s miminkem.

Potřebuji ke cvičení něco speciálního?

Karimatku a dečku pod miminko (dokud ještě neleze), pokud karimatku nemáte, dá se cvičit i např. na koberci. Pohodlné oblečení, aby vás netísnilo a zároveň se vám v něm dobře cvičilo. Počítač, kde si přehrajete videa

Můžu cvičit, i pokud mám zdravotní obtíže?

Doporučujeme se poradit s vaším lékařem/lékařkou. Dejte na svůj pocit při cvičení a nic nepřehánějte. Tělo nám nejlépe řekne, kdy už máme dost a kdy naopak ještě pár cviků přidat

A co moje miminko? Jak cvičit s ním, když mám strach, abych mu nějak neublížila?

Miminka nejsou tak křehká, jak se nám někdy může zdát. Vždyť zvládla s námi běh na tramvaj, cvičení v těhotenství, práci v zaměstnání, vaření, úklid, atd. A taky (ve většině případů) prošla porodními cestami a to byla taky pořádná “prácička.” Vaše děťátko vám důvěřuje a dá vám najevo, když se mu něco nebude líbit. Pokud bude u některého cvičení plakat, nebo pocítíte, že je neklidné, cvičení ukončete a nebo zařaďte jiné. Velkou výhodou je klid vašeho domova a možnost cvičení zcela přizpůsobit individuálním potřebám vašeho miláčka.

Kdy zařazovat cvičení?

Kdykoliv, kdy se vám to hodí a máte chvíli čas pro sebe. Ideální je vytvořit si malý “rituál” a cvičit pravidelně ve stejnou dobu, třeba každý den, nebo 3x týdně, podle vašich potřeb. Já jsem s Lili cvičila každý večer, protože chodila spát později. Měly jsem asi 7 cviků pro mě a potom 6 cviků pro ni. Ty jsme opakovaly a Lili se u toho krásně smála, protože už věděla, co přijde. Při kočce jsem na ni mňoukala a hladila ji “tlapkou.”

Od jakého věku miminka s ním začít cvičit?

Některá cvičení (např. s nožičkami a jemné masáže) můžete začít pár dní po narození. Se cvičením doporučujeme začít od ukončeného šestinedělí.

Ještě malé shrnutí,
co si tedy z kurzu odnesete

Cviky pro miminko na zádech, na bříšku, v náruči.

Jemné masáže pro děťátko

Další inspirace pro hry s dítětem (zvuky, barevné šátky – padák, apod.)

Básničky pro děťátko

Cvičení na posílení pánevního dna

Dechová cvičení pro maminku

Cviky pro posílení středu těla

Meditaci Vnitřní dítě 

Básničky a písničky sepsané v Pdf

Představte si, že předcvičujete svému velmi milovanému člověku, vašemu miminku. Trávíte s ním zábavné, láskyplné chvilky a zároveň mu pomáháte v jeho pohybovém vývoji.

Už nemusíte hledat lekce a složitě na ně dojíždět. Můžete cvičit kdykoliv doma a čas i prostředí přizpůsobit vašemu děťátku.

Naučíme vás, jak cvičit jógu společně s miminkem. Děťátko čekají pohyby přesně pro jeho věk, maminky si posílí pánevní dno a svaly, které zatěžují při nošení a péči o dítě.

Máte dotaz?
Potřebujete se o něčem ujistit?

Napište mi na kristy@jogaskristy.cz nebo zavolejte +420 774 26 36 86, ráda vám pomohu.