ONLINE KURZ KOUZLENÍ S DĚTSKOU JÓGOU

 

Cena celého online kurzu je 2 200Kč. 

Tato "původní cena" bude platit jen do 30. 4. 2024.

Od 1. 5. se cena zvedá na 4 400Kč.

 

Při koupení kurzu do 30. 4. 2024 získáte tyto bonusy:

1. Pdf s obrázky 27 zvířat (pozic - ásan) z kurzu k vytištění. Používám s dětmi jako pomůcku ke cvičení. Podle mé zkušenosti je názorný obrázek "polovina úspěchu" při cvičení s dětmi.

2. Minikurz "Jóga nejen na prázdniny" - 3 delší lekce pro děti (délka kolem 20min.). Témata Piráti, Indiáni, Cestovatelé. Prázdniny se blíží, skvěle využitelné na táborech nebo při jarně-letních aktivitách.

 

 

 

V tomhle pětiminutovém videu se o kurzu dozvíte víc: 

 • Jste maminka nebo paní učitelka, která hledá inspiraci pro pohybové aktivity?
 • Jsou vaše děti roztěkané, potřebujete je zklidnit? 
 • Hledáte skvělou náplň pro vědomé trávení společného času s dětmi?
 • Zajímá vás jóga pro děti? 
 • Chtěli byste s dětmi cvičit pár minut, nebo prožít celou jógovou lekci?

 

V mých učitelských začátcích jsem si nevěděla rady, jak s dětmi pracovat. Netušila jsem, jak je uklidnit, zaujmout jejich pozornost, skvěle je namotivovat pro učení nebo cvičení a to celé ještě navíc zabalit do zábavného kabátku. Ale teď už to umím. 

 • cvičíme zábavné a hravé jógové pozice s příběhy, které dětem slouží k rozvoji nejen těla, ale i duše
 • vím, jak děti během několika sekund zklidnit
 • hrajeme skvělé relaxační hry, při kterých se děti učí odpočívat a spolupracovat
 • přišla jsem na úžasný postup pro nácvik relaxace s dětmi
 • k relaxaci dětem vyprávím nebo čtu vlastní relaxační pohádky
 • po jógové lekci si vybarvujeme mnou vytvořené mandaly, nebo si je děti vezmou domů (pomáhají ke ztišení a soustředění)
Jóga pro děti s Kristy

 

Dneska si bez dlouhých příprav užívám s dětmi ve školce nebo v jógových lekcích skvělou atmosféru. Ale ke všem těm zkušenostem vedla klikatá cesta přes zkoušení a chyby. Učila jsem se dětskou jógu při vedení velkého množství jógových kroužků, při působení na 1. supni ZŠ, i jako učitelka v mateřské školce. Hodně zkušeností s tvořením příběhů a natáčením jsem získala při moderování 1. série pořadu Jogínci pro Českou televizi Déčko. 

Miluju děti a jógu, obojí je moje srdcová záležitost. Proto jsem od roku 2004 procvičila tuhle cestu i za vás. Vystudovala jsem střední i vysokou pedagogickou školu. Dětem jsem se začala věnovat už v 15 letech při vedení skautské družiny. Moje zkušenosti předávám dál v seminářích dětské jógy pro lektory a učitele

\"\"

Jóga pro děti s Kristy, Jogínci

Skvělá zpráva je, že vy už tuhle cestu nemusíte jít sami, s mnoha slepými odbočkami, chybami a zkoušením. 

VYTVOŘILA JSEM ONLINE KURZ KOUZLENÍ S DĚTSKOU JÓGOU. 

Co vám vstup do online kurzu přinese? 

 • 1
  skvěle procvičené a prodýchané tělo nejen dětí, ale i vaše
 • 2
  celé jógové lekce najdete podrobně popsané v eBooku; nemusíte složitě hledat hry, pozice, sestavy, ani relaxační pohádky na různých místech
 • 3
  ušetření velkého množství času hledáním informací a zkoušením postupů při cvičení s dětmi
 • 4
  pohodlné vzdělávání v dětské józe pomocí videí, můžete se k nim kdykoli vracet
 • 5
  zklidněné a krásně zabavené děti zdravým pohybem

Je nádherný pocit rozumět dětem a vědět, že mám pro ně kdykoli nachystaný skvělý program. Po cvičení s dětmi se cítím úžasně ve svém těle, protože cvičím s nimi. Taky se noříme do duše. Povídáme si o tom, co prožíváme, jak se cítíme a co nám je příjemné. 

 

A co všechno kurz obsahuje? 

kouzlení s dětskou jógou

BAREVNÝ EBOOK

Na 120 stranách se dozvíte, jak nejlíp začít s dětskou jógou. Jak tvořit lekci pro děti, jak přizpůsobit cvičení ve školce, na základní škole a doma. Do eBooku jsem vložila zkušenosti od roku 2004 s vedením dětí i kurzů pro učitelky a lektory dětské jógy.

Najdete v něm nejdřív obecnější rady a tipy. Ve druhé části vás čeká 10 podrobně popsaných celých lekcí vždy na nějaké téma.

Všech 10 lekcí obsahuje: 

 • motivaci před cvičením
 • hru
 • dechové cvičení
 • sestavu cviků (ásan) s příběhem
 • aktivní relaxaci
 • klidovou relaxaci - relaxační pohádku
 • mandalu s tématem lekce nebo příběhu

Tady se můžete podívat na obsah a ukázky z eBooku: (pro zvětšení obrázku na něj klikněte)

obsah eBooku
ukázka Kouzlení s dětskou jógou
obsah eBooku
ukázka Kouzlení s dětskou jógou
ukázka Kouzlení s dětskou jógou
ukázka Kouzlení s dětskou jógou

POZICE KOČKA

POZICE LETADLO

POZICE STROM

VIDEA S JÓGOVÝMI POZICEMI, HRAMI A CELÝMI LEKCEMI

Podívejte se na ukázku 3 videí z celkového počtu 35 v online kurzu. Po zaplacení kurzu dostanete přístup do členské sekce s videi a eBooky. Přístup máte napořád a můžete se tak ke všemu kdykoli vracet. Natáčela jsem přímo s dětmi, abyste v praxi viděli, jak to funguje. 

CO JE VE ČLENSKÉ SEKCI: 

 • 27 videí s jógovými pozicemi přizpůsobenými dětem (ásana většinou obsahuje klasickou část a potom přidaný další pohyb do prostoru a často i zvuk, což děti velmi baví); u videí jsou popsané účinky cvičení
 • z těchto 27 videí jsou 3 dechová cvičení 
 • 5 videí s hrami (jsou to moje TOP hry, které hraju s dětmi nejčastěji, děti je milují)
 • 2 celé lekce vcelku (pro inspiraci, jak navazuji jednotlivé aktivity za sebou), lekce O Trpaslíkovi je popsaná v eBooku a zároveň celá nahraná na video, je v ní ještě jedna hra navíc

TYTO ÁSANY SE MŮŽETE S DĚTMI NAUČIT: beruška, brouček, hora, ježek, kačer, kobra, kobylka, kočka, kohout, krokodýl, letadlo, lev, liška, motýl, opička, orel, sedmikráska, sova, srnka, strom, šnek, veverka, včela, zajíc

DECHOVÁ CVIČENÍ: dračí dech, míček, pejsek

HRY: Hlazení kamínkem, Ježci, Motýlí pohlazení, Pokládání lístečků, Ptačí maminka, Pohlazení

 

A takhle vypadá členská sekce:

(pro zvětšení obrázku na něj klikněte)

jóga pro děti

KDE VŠUDE MŮŽETE DĚTSKOU JÓGU POUŽÍT? 

 • doma se svými dětmi
 • ve školce kdykoliv během dne (před svačinou, při řízené činnosti, jako výplň při čekání, odpoledne)
 • ve škole - můj systém doporučuji ještě v 1. - 2. třídě (při tělocviku, pohybové chvilky, ranní přivítání, relaxace kdykoliv v průběhu výuky)
 • jógový kroužek ve školce, škole
 • ve školní družině
 • v domě dětí a mládeže jako kroužek (nebo jako doplňková aktivita v jiných kroužcích)
 • na táboře, na příměstském táboře

 

Když si přečtete eBook a podíváte se na videa, budete mít velké množství inspirace pro vedení dětské jógy doma, ve školce, škole, i na dalších místech. Je to, jako kdybyste navštívili 3 denní seminář pro lektory dětské jógy. V kurzech, které vedu, se v jednodenním semináři naučíme kolem 10 pozic a zkusíme si jednu celou jógovou lekci. V online kurzu ale získáte 10 návodů k lekcím, což je o hodně víc, než se učí klasicky \"naživo.\" 

Do kurzu budete mít PŘÍSTUP NAPOŘÁD, takže se můžete ke všemu vracet. Budete mít pohodové, klidnější, usměvavé děti. To, co v kurzu předávám, je vyzkoušeno stovkami paní učitelek, které prošly mými kurzy (např. v Olomouci, Přerově, Jeseníku, Ústí nad Orlicí, Pardubicích, Hradci Králové a v dalších městech). Tyto semináře vedu od roku 2013. Mám skvělé ohlasy od účastnic, že cvičení děti baví a je skvěle použitelné. K mé velké radosti se paní učitelky na kurzy vrací, aby načerpaly další vědomosti. 

 

Teď už si asi říkáte, kolik kurz stojí?

Cena celého online kurzu je 2 200Kč. 

Tato "původní cena" bude platit jen do 30. 4. 2024.

Od 1. 5. cena zvedá na 4 400Kč.

 

 

černobílý eBook dětská jóga

ČERNOBÍLÁ VERZE EBOOKU K TISKU                       

 hodnota bonusu je 250Kč. 

Abyste si mohli eBook vytisknout a hned podle něj s dětmi cvičit, připravila jsem ho takto v černobílé verzi k tisku. EBook obsahuje: 

 • všechno tak, jako barevný eBook (jsou vypuštěny rady a tipy ze začátku) na 56 stranách
 • 10 podrobně popsaných celých jógových lekcí bez fotek 
 • černobílé mandaly k vytisknutí, můžete je vybarvovat s dětmi, nebo jim je dát domů (pokud necvičíte doma)
 • jsou to tedy "přípravy" ke cvičení, prostě si je vytisknete a jdete se těšit z jógy a radosti dětí 🙂

Ukázky z černobílého eBooku: 

 

Ukázka Kouzlení s dětskou jógou
ukázka Kouzlení s dětskou jógou
Váš online kurz je úžasnej!!! Vážně je to ohromný přínos pro všechny, kteří chtějí cvičit s dětmi jógu. Mít takovou pomůcku po ruce je prostě super. Přesně jsem si vzpomněla, proč jsem se vždycky snažila vecpat na vaše semináře v Přerově :-). Vy mně prostě bavíte! Nemyslím, že všichni lektoři tak jako vy mají dar svoje vědomosti poutavě předávat. A to se vám povedlo i v online kurzu. Prostě pecka!!! DĚKUJU :-).
dětská jóga
Katka Kalabusová lektorky jógy pro děti i dospělé, Přerov
Moc ráda cvičím jógu. Už dlouho jsem hledala, jak ji přiblížit i mým dětem tak, aby si ji zamilovaly. Pročetla jsem spoustu knih a dívala se na různá videa, ale pořád mi něco chybělo. Až v Kouzlení s jógou jsem pro moje děti našla přesně to, co jsem hledala. Kristy v ebooku jednoduše vysvětlila, co děti potřebují a co je baví. Na videích názorně ukázala a popsala možnosti cvičení. Už vím, jak používat ásany, hry i relaxaci. Dozvěděla jsem se, jak tvořit dětskou lekci. Jedinečným propojením cvičení s pohádkovým příběhem Kristy zaujala mé děti natolik, že jinou jógu už cvičit nechtějí! Celý kurz je dokonale zpracovaný tak, že po jeho prostudování jsem měla chuť si vytisknout eBook a jít hned lektorovat hodiny dětské jógy.  Pokud hledáte pro děti jen cvičení na pár minut nebo vyváženou sestavu cviků, v Kouzlení s dětskou jógou si určitě vyberete.
Petra Rajtmajerovázastánkyně aktivního životního stylu a společných činností s dětmi, máma dvou dětí (2,5 a 5let), žije ve Francii; www.sdetmivakci.cz
Jógu pro děti znám hlavně ze zahraničních kurzů a knih. Tak mě moc zajímalo, jak k ní přistupuje Kristy u nás v Česku. Od dětské lekce očekávám nejen cvičení ásan, ale hlavně hodně zábavy, rozvíjení hezkého vztahu k sobě i k ostatním, zklidnění a relaxaci. S radostí jsem objevila, že všechno tohle u Kristy najdete! Z celého kurzu dýchá nejen její láska k józe a k dětem, ale taky pečlivý pedagogický přístup. Největším klenotem jsou pro mě kompletně zpracované přípravy na 10 jógových lekcí, každá s originálním příběhem, relaxací a mandalou. Jestli vás láká začít cvičit s dětmi v MŠ, učíte prvňáky nebo druháky, neváhejte a kurz si pořiďte. Je to skvělý dárek nejen pro Vás, ale i pro mnoho dětí, kterým jógou obohatíte život.  
Markéta Abrathlektorka jógy a dula, absolventka instruktorského kurzu Rainbow jógy pro děti, maminka (dcera 2 roky), žije v Kolumbii; www.marketaabrath.cz

 

Vaše spokojenost je pro mě velmi důležitá. Pokud po prostudování kurzu do 14 dnů zjistíte, že informace z něj nevyužijete, napište mi a já vám bez otázek vrátím cenu kurzu v plné výši.

 

Tady se můžete podívat na záznam z webináře o překonávání strachu, který vedla Stáňa Mrázková. Byla jsem jedním ze 3 hostů. Mluvím o projektu Jóga pro děti s Kristy a jak jsem se k němu dostala. 

Možná vás teď napadly nějaké otázky: 

Pro jak staré děti je cvičení určené? 

Já cvičím jógu s dětmi většinou od 4 let. To už jsou děti zvyklé být chvíli bez maminky a vydrží na lekci v klidu. Některé děti jsou připravené už okolo 3 let. Hodně to záleží na individuálním vývoji dítěte. Takhle pojaté cvičení nabízím dětem ještě v 1. - 2. třídě, potom je lepší ho trošku přizpůsobit vyššímu věku dětí. Páťákům už by se asi moc nechtělo do zvuků a dalších přidaných věcí. Ale pokud jste učitelka vyššího ročníku, můžete si cvičení přizpůsobit. Vždycky v ásaně (pozici) najdete základ v klasické poloze a přidané aktivity prostě vypustíte, podle toho, jak to vaše děti bude bavit. 

Jsou nějaké technické stránky, o kterých bych měl/a vědět? 

Černobílý eBook je dobré vytisknout a nechat svázat do kroužkové vazby. Mně se to velice osvědčilo. Papíry vám nikde nelítají a máte je pěkně pohromadě. K tisku doporučuji nastavit na tiskárně \"přizpůsobit\"- pak se vám vše vytiskne, jak má, s okraji mnou nastavenými. 

Nemůžu dětem některým cvičením nějak ublížit? 

Malé děti mají narozdíl od dospělých ještě nepotlačený cit pro své tělo. Když je nějaký cvik bolí nebo jim nedělá dobře, prostě přestanou cvičit, nebo si cvik přizpůsobí. A to přesně je i jeden z jógových principů. Jóga nás učí být ohleduplní ke svému tělu a cvičit \"tak, jak nám tělo dovolí.\" Takže když nebudete děti k ničemu nutit proti jejich vůli, mělo by být všechno v pořádku. Pokud mají děti nějaké větší zdravotní omezení, poraďte se s lékařem. 

Nikdy jsem jógu necvičil/a. Zvládnu to s dětmi? 

Ano, zvládnete. Kurz je vytvořený tak, aby cvičení s dětmi zvládli i úplní začátečníci. V lekcích pro lektory dětské jógy ale radím, kdo je jógou nepolíbený, aby aspoň na půl roku nebo pár lekcí prožil cvičení \"na vlastní kůži.\" Jógové principy se vám dostanou víc do těla a pak už třeba sami nikdy nebudete chtít sejít z jógových cest :). Ale není úplně nutné být předem velký jogín, než začnete s dětmi cvičit. Klidně se do toho pusťte a do cvičení se ponoříte postupně. Ještě jedno doporučení: Pokud budete hledat lekci jógy pro sebe, nedejte se odradit tím, že vám lektor nebo styl jógy \"nesedne.\" Existuje mnoho různých jógových přístupů a lektorů a ne každému hned všechno sedí. Takže, kdo hledá, najde :). 

Co když si s něčím nebudu vědět rady? 

Jsem vám k dispozici na emailu:  kristy@jogaskristy.cz. Velmi ráda vám odpovím na vaše dotazy. V případě nutnosti mi můžete i zavolat. Číslo najdete na webu v kontaktech. 

 

NAPADLY VÁS NĚJAKÉ DALŠÍ OTÁZKY? POTŘEBUJETE SI NĚCO VYJASNIT? PTEJTE SE: kristy@jogaskristy.cz

 

Velmi ráda se stanu průvodkyní po vaší jógové cestě. Takže, pojďte vstoupit do kouzelného a hravého světa dětské jógy. Zaplatit můžete převodem. Vstupy do členské sekce vám pošlu emailem hned, jak se platba objeví na mém účtu.