[VIDEO] Letadlo baví nejen kluky

jóga pro děti

Chtěla bych vás inspirovat k jógovému cvičení s dětmi. Jde o skvělou pozici, které se v józe pro dospělé říká „trojúhelník“ (trikónásana).

Celé cvičení najdete popsané na videu:

 

Ke klasické pozici jsem ve druhé části přidala let letadel, aby pozice nebyla pro děti příliš klidová. Pokud máte víc místa (jste třeba v tělocvičně), můžou se děti pořádně rozběhnout a „let“ si užít.

Pokud ale místem zrovna neoplýváte (cvičíte v maličkém obýváku, ve družině se 30 dětmi, apod.), nevadí. Můžete s dětmi létat i jen kolem svého místa, kde cvičí. Taky se dá jen naklánět a hrát si na letadlo bez pohybu z podložky nebo místa cvičení.

Podle mých zkušeností tuhle pozici mají hodně oblíbenou kluci, asi proto, že letadla, auta, vlaky a další „technické“ věci jsou jim hodně blízké. Takže když se vám nedaří kluky k józe a pohybu nalákat, doporučuju nabídnout jim akčnější pozice (třeba letadlo,  lva, opici, broučka, kobru). Když se ve školkové třídě ptám kluků, co si chtějí zacvičit, volba většinou padne na letadlo. Ale holky taky letadla baví 🙂 …

 

A co je na letadle tak úžasného, že by se vašim dětem i vám mělo chtít jít cvičit? 

  • krásně protáhne boční stranu trupu
  • je jedním z nejúčinnějších cviků na protažení bederních svalů
  • povzbuzuje celé tělo, budete cítit víc energie
  • podporuje správný vývin hrudníku
  •  pomáhá při skolióze

Na konci cvičení je skvělé s dětmi posdílet, v jaké letadlo se proměnily. Samozřejmě jim to na začátku cvičení říkám, ať si představují, jakým letadlem se stanou. 

Další inspiraci pro jógová cvičení s dětmi můžete načerpat tady.  Ať vám to s dětmi krásně cvičí a budu ráda, když mi dáte vědět třeba do emailu kristy@jogaskristy.cz, jak se vám dařilo.

dětská jóga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristy Roller
Miluju duchovní cestu, jógu a děti. Naučím vás, jak cvičit jógu s dětmi ve školce, škole nebo doma s radostí a zábavně. Můj příběh si přečtěte zde. Vytvořila jsem eBook a video zdarma o dětské relaxaci, najdete ho tady. Jsem autorkou online kurzu Kouzlení s dětskou jógou. Můj email je: kristy@jogaskristy.cz. Budu ráda, když mi napíšete.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.