[ROZHOVOR] Kristy: Jóga pro děti a cesta mateřstvím

jóga pro děti

S Martinou Chomátovou jsem se potkala nejdřív v online světě na internetu. Zabývá se jógou, jako já a taky tématem poporodních depresí.

Pak jsme se „náhodou“ setkaly osobně na Slovensku při natáčení videí pro projekt Mateřský ráj. Já točila jógové cvičení pro děti, Martina zas svá témata. Nedávno se mnou Martina udělala rozhovor pro svůj web. Otázky se točily kolem jógy, těhotenství, porodu, mateřství, a toho, co mi pomáhá, když mi není dobře.

 

Kristy, jsi lektorkou jógy. Podělila by ses s námi, jak a kdy ses s jógou setkala a co Ti do života přináší?

Někdy v deváté třídě na základce se ozval z nitra hlas, že bych chtěla začít cvičit jógu. A zakrátko jsem se přes mou učitelku přírodopisu dostala k mojí doteď nejmilovanější lektorce Dáše. Díky ní a jejímu skvělému laskavému, nesoutěživému přístupu jsem u jógy zůstala a začala ji po několika letech cvičit s dětmi.

Jóga mi přináší možnost zastavení, naladění na sebe, plynutí, odevzdání. Když se to při cvičení povede, úplně vypnout hlavu a jen dýchat v pozici, je to nádherný pocit. Zjistila jsem, že při józe si dovolím být k sobě laskavější, nesoudit se, nebýt na sebe tak přísná.

jóga pro děti

Taky mě nadchla jóga s miminky, v lekcích se střídají cvičení pro mimi a jóga pro maminky. Při prvních lekcích jsem měla slzy v očích, protože jsem cítila, že „tady jsem úplně správně.“ Cítila jsem naladění na mou holčičku a taky ten pocit, mít pár minut pro sebe a cítit sebe. Při všem tom kolotoči kolem Lili na sebe dost často zapomínám.

 Takže bych to shrnula, že jóga mi dává možnost cítit sama sebe, svoje tělo a slyšet líp to, co říká moje duše. Díky ní můžu být víc v přítomném okamžiku a ne odplynutá do minulosti nebo budoucnosti.

 

Celý rozhovor si můžete přečíst TADY >>. 

Kristy Roller
Miluju duchovní cestu, jógu a děti. Naučím vás, jak cvičit jógu s dětmi ve školce, škole nebo doma s radostí a zábavně. Můj příběh si přečtěte zde. Vytvořila jsem eBook a video zdarma o dětské relaxaci, najdete ho tady. Jsem autorkou online kurzu Kouzlení s dětskou jógou. Můj email je: kristy@jogaskristy.cz. Budu ráda, když mi napíšete.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.